O stawianiu kolejnych kroków w kulinarnym świecie...

inne

wtorek, 15 lutego 2011

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, które zostawiliście pod konkursowym wpisem. Każda opinia jest dla mnie cenna i jest mi niezmiernie miło, że chcieliście się przyłączyć do pierwszej ( na pewno nie ostatniej ) zabawy. Ale nie przedłużając - osoby (  tak, tak - przesyłki trafią do 4 osób - to jest właśnie ta niepodzianka ) wymienione poniżej proszę o kontakt mailowy, bo to do nich uśmiechnęło się szczęście.

Spośród wszystkich "konkursowiczów" synio wylosował:

Do nich trafią książki Barbary Jakimowicz-Klein "Ciasta i desery".

Proszę także o kontakt Majanę i Majeczkę - 2 osoby, które przez te 2 lata zostawiły najwięcej komentarzy. Dla nich mam przygotowane małe upominki :)

 

22:44, misbasia , inne
Link Komentarze (11) »
wtorek, 25 stycznia 2011

.... na konkurs, który z różnych powodów mogę ogłosić dopiero teraz, choć miał być nieco wcześniej. A tymczasem możecie zajrzeć do Lawendowego Domu, który rozdaje prześliczne prezenty.

16:36, misbasia , inne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 września 2010

W dniach 10-12 września w Lublinie odbędzie się II Europejski Festiwal Smaku.

Jego niekwestionowaną gwiazdą będzie „Boban Marković Orkestar” z Serbii - dwudziestoosobowy zespół znany z filmów E. Kusturicy i płyt G.Bregovica. Na festiwalu zagrają także „Kapela ze wsi Warszawa” i „Atmasfera” z Ukrainy. To tyle o atrakcjach dla „ucha’.

W ramach Festiwalu przewidziano:

- kolejną edycję prestiżowego konkursu „Smaki Lubelszczyzny” poświęconą tym razem europejskiemu dziedzictwu kulinarnemu. Konkursowe potrawy oceni Kapituła Smaku z Piotrem Bikontem na czele.

- Scenę Smaku, gdzie będą odbywać się prezentacje dziedzictwa kulinarnego Lubelszczyzny. Gwiazdą pokazów będą Tatarzy z Kruszynian, którzy podejmowali księcia Karola.

- Jarmark Św. Jacka, na którym będzie można degustować i kupować regionalne przysmaki z Lubelszczyzny i całej Polski.

- Międzynarodowy Turniej Nalewek Polski i Krajów Ościennych – można się jeszcze zgłaszać, a szczegóły znajdziecie tutaj.

- festiwal pierogów, pokazy tłoczenia oleju, występy zespołów śpiewaczych i kapel oraz widowiska obrzędowe i teatralne. Więcej informacji tutaj.

 

W tym samym czasie w Zamościu będzie miał miejsce IV Zamojski Festiwal Kultury im. Marka Grechuty.

Wystąpią na nim znani artyści polskiej sceny muzycznej ( m.in. Katarzyna Jamróz, Olga Bończyk, Beata Rybotycka, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Tyniec, Przemysław Branny ), wykonawcy ambitnej piosenki autorskiej oraz młodzi wokaliści inspirowani twórczością Grechuty.

A wszystko to w scenerii zamojskiej Starówki, przy dźwiękach wspaniałej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa ( jest to notabene najstarsza orkiestra w kraju - powstała w 1881 roku! ). Możecie mi wierzyć - wrażenia niezapomniane!!! Po więcej szczegółów zapraszam tutaj.

10:32, misbasia , inne
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4